Specialist marketing online

Candidatul ideal:

•    Experienta de minim 2 ani intr-un post similar cu responsabilitati de online marketing
•    Capacitate de analiza, sinteza si redactare concisa si corecta a informatiilor;
•    Cunostinte avansate de operare PC (pachetul Office);
•    Cunostinte de baza SEO si e-commerce;
•    Experienta in utilizarea Google Adwords si Google Analytics;
•    Creativitate, flexibilitate si originalitate, atentie la detalii si interes pentru calitate;
•    Limba engleza nivel mediu/avansat;
•    Orientare catre client si rezultate, obisnuit sa urmareasca targetul stabilit;
•    Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa.

Responsabilitati:

•    Promovarea imaginii companiei in mediul online;
•    Intretinere si actualizare site;
•    Identificarea  noilor oportunitati de dezvoltare a companiei/ produselor/promotiilor in mediul online;
•    Optimizare site pentru o mai buna vizibilitate in motoarele de cautare;
•    Administrare conturi retele sociale;
•    Analiza trafic si rezultate pentru campaniile desfasurate online;
•    Dezvoltarea bazei de date utilizatori si campanii de comunicare/ fidelizare cu acestia;
•    Mentinerea legaturii cu clientii;